Нора Галь, "Слово живое и мертвое"

На жаль, зараз цей предмет відсутній

Слово живое и мертвое

 • Мова тексту: російська
 • Видавництво: Время
 • Рік видання: 2011
 • Обкладинка: тверда
 • Кількість сторінок: 592 стор.
 • ISBN: 978-5-9691-0526-3
 • Розміри ВШТ, мм: 210х130х40
Нора Галь - одна з провідних перекладачів СРСР.
Ця книжка виходить далеко за кордони власне перекладу, як науки і мистецтва, і в часи, коли ледь не кожен вважає себе письменником, редактором чи художником слова, набуває надзвичайної актуальності. Це книжка про літературну норму і чистоту мови – хай й іноземної зараз для нас, але мови, яку ми знаємо і з якою продовжуємо стикатися весь час.

Обговорення (5)

 1. giggs (12.06.2009)

  нора галь – беззаперечний профі. особливо це відчутно, коли доходиш до розділу з її листуванням з редакторами і коректорами. нора галь воювала за кожну кому, тому що вважала (небезпідставно), що в кожному конкректному випадку можливе лише одне конкретне слово чи конструкція.

  а ще сподобалися її слова, наведені у розділі спогадів про галь: «а я не умею плохо писать по-русски!»

 2. nitch (01.09.2009)

  Як не лінгвісту трохи приїдається длубання в словах і завивання за долю мови. Але після прочитання починаєш інакше дивитись на печатне слово.

 3. ruslanka (15.10.2009)

  Навряд чи Норі Галь вдалось навчити мене правильно писати, а от читати - це факт. Після книжки всі перекладацькі ляпи починають муляти очі, а коли потрабляєш на вдалий переклад, то ловиш себе на думці - "о, нарешті старанний і розумний перекладач. мабуть читав Нору Галь".

 4. Constantin (12.12.2011)

  якщо на 800 сторінок я знайду зайву кому, чи відсутність її у належному місці, неодмінно запам'ятаю, попри те, що ані редактором, ані коректором не працював ніколи - просто "не умею плохо писать по-русски", направду.

  доктор, ето лєчітся?

 5. giggs (16.12.2011)

  ні, не лікується. я теж люблю коми, але от нещодавно з'ясував, що в деяких випадках кома не треба у конструкціях типу "и отец и сын", "и днем и ночью". як тепер жити – не знаю.

Бажаєте додати коментар? Тільки зареєстровані користувачі можуть брати участь в обговореннях. Будь ласка, заповніть форму реєстрації користувача.

Якщо Вас вже зареєстровано, введіть Ваші логін та пароль у відповідні поля форми "вхід користувача" й натисніть кнопку "увійти".