Михаил Долбилов, "Русский край, чужая вера: Этноконфессиональная политика империи в Литве и Белоруссии при Александре II"
350.00 грн

Русский край, чужая вера: Этноконфессиональная политика империи в Литве и Белоруссии при Александре II

Спираючися на християнська та нехристиянські конфесії у повсякденних практиках російська влада одночасно змагалася з главами релігійних спільнот за духовну лояльність населення. У монографії Долбілов розглядає сплетення турботи й репресій, дисципліни й дискредитації в імперській конфесійніх інженерії з усіх точок зору. Перш за все, у взаємозв'язку з політикою русифікації, що її проводила Росія у величезному, етнічно строкатому Північно-Західному краї напередодні та після січневого повстання 1863 року. Царська веротерпність була ресурсом обмеженим, що зазнавав невпинного перерозподілу між конфесіями. Чому репресії проти католиків так і не завершилися відмовою католицизму у високому статусі «іноземного веросповідання» імперії? Яким чином юдофобія, характерна риса багатьох чиновників епохи, співіснувала зі спробами пристосувати систему державної освіти для євреїв-традиціоналістів? Ці та багато інших питань і розглядає автор у своєму грунтовному дослідженні.

Обговорення (0)

Бажаєте додати коментар? Тільки зареєстровані користувачі можуть брати участь в обговореннях. Будь ласка, заповніть форму реєстрації користувача.

Якщо Вас вже зареєстровано, введіть Ваші логін та пароль у відповідні поля форми "вхід користувача" й натисніть кнопку "увійти".