Женя Галяс, "Пісьма Братана"
Ще зображення: 1 2
49.00 грн
Наш вердикт:
братішка! чітай кнішку!

Пісьма Братана

Реально магічний детектив

Надзвичайні пригоди в спальних районах, тварини-мутанти, жорстокі вбивства, польоти в космос, екстремальний секс, справжні друзі та підступні вороги – все це та багато іншого в дебютній книжці 18-річного автора.

Читати цю книжку спочатку буде, напевно, важкувато. Але досвідченного читача не лякають тимчасові труднощі, він прорветься через неповторну мову, через сміливу орфографію і безстрашну пунктуацію автора. Він обов'язково добереться до другого шару, третього, десятого – і так до бескінечності. Такий читач точно не пожаліє, що взяв в руки "Письма братана".
...це історії про Київ, про життя в мегаполісі, про абсурдність і швидкоплинність виживання у важких умовах урбанії; це обличчя міста, це не блиск столиці і плаз-торговельних центрів, а плазма крові бомжів, німих, обкурених тусовщиків, ...це штрихи/деталі міста-монстра, пережиті 16-літньою людиною і побачені крізь кепську гопівську кепку, насунуту на брови, або крізь задзеркалля старенького монітора; це можливість паралельного життя в Мережі, розпадатись десятками личин-імень, міняючи сотні і-мейл домівок-доменів-адрес і поштові служби, як посередники, як (драг)ділери спілкування й посилання словесного мотлоху; це листи-розмови одного з тих, кого ми щодня зустрічаємо на вулицях біля метроупере ходахбур сахпоїздахелектричкахмаршруткахліфтахмістах...
«Дзеркало тижня», № 18 (597) 13 — 19 травня 2006
...Було це приблизно так: описується медогляд у військкоматі. Враження, страхи, грубий (хоча ще й не солдатський) гумор, побутові описи, розмови в коридорах... І тут герой починає радити Гіггзу, як можна “закосити” від армії. З цією метою він пропонує не абикого, а окуліста. Рецепт геніальний і простий: замість казати ту літеру, на котру вказує лікар, треба спочатку назвати будь-яку, а далі послідовно називати попередню. Тут головне – не схибити. Пройти випробування, обійти усі рифи і вийти переможцем – не збитися із заданого порядку: тільки попередні букви! І оповідач починає називати ці букви, переказуючи, як його мучив окуліст. Перша буква, друга, третя, спочатку вони перемежовуються коментарями оповідача, а потім ти зі здивуванням бачиш, що вони укладаються у слова. Слова – в речення, і ти вже читаєш закодоване послання. І це послання – вірш. Вірш, писаний нормальною, живою українською мовою, а не інтернет-суржиком... Раптом хтось привідкрив покрів моря. Ніби це був айсберг, на поверхні була малесенька частинка, така звична, буденна брила снігу й криги – звичайні історії звичайного життя, з гумором а-ля Вєрка Сердючка. І раптом – серед ночі – ти бачиш, як піднімається цей покрив моря і бачиш страшну глибину, бездонну, і бачиш, який величезний, неохопний цей айсберг. І від долучення до чогось великого, неохопного, таємничого з’являється тріпотіння.
Катріна Хаддад, «MediaPost»

Обговорення (10)

 1. 1inuxoid (03.07.2007)

  ШЕДЕ<B>Р!

 2. ldoroshe (06.07.2007)

  жосткая кнішка!

 3. Yaroslav Vedmid (19.12.2007)

  Найвичерпніший коментар до цього твору міститься на обкладинці - ОГО!

 4. sashkoshe (23.01.2008)

  Пристойно, але не так сильно вже й "ОГО". І мільйон копій якось надреально звучить.

 5. giggs (14.02.2008)

  ну прямо не "ого". а що ж тоді "ого" в укрсучліті?

 6. Mike Dolan (05.05.2008)

  Прочитал книгу и был на презентации в Киеве. Сначала понравилось, необычно, впечатлило. А в прошлом году просто вынес ее из дому и оставил у мусорника на улице, вместе со стопкой других ненужных книг. Для меня эта книга свою миссию выполнила. Возвращаться к ней теперь уже не буду. Вот так.

 7. nitch (12.05.2008)

  После прочтения потерял сон и апетит. Пришлось сходить к знахарке. Она посоветовала мне поставить 9 свечей в девяти храмах. На шестой свечке/храме у книги сама-собой отпала обложка, на седьмой - отпал шнурок-закладка, на восьмой - исчезла 6, 66 и 666 страница. На девятой - она самовоспламенилась и исчезла, унеся с собой полное собрание Донцовой, Устиновой и Шилова.

  Теперь у меня хороший сон и жидкий стул.

 8. zumka (23.07.2008)

  це культурний проект радше, ніж літературний.. як і все БЦівське, зрештою

  хороший проект

  to Nitch:

  а ви місцевий троль?

 9. nick (01.11.2009)

  у меня тоже жидкий стул.

  пс: книгу не читал.

 10. В. Харченко (09.10.2010)

  Купіть і прочитайте. Поставте на видне місце на поличці.

  Це щось особливе.

Бажаєте додати коментар? Тільки зареєстровані користувачі можуть брати участь в обговореннях. Будь ласка, заповніть форму реєстрації користувача.

Якщо Вас вже зареєстровано, введіть Ваші логін та пароль у відповідні поля форми "вхід користувача" й натисніть кнопку "увійти".